Artur był w mojej szkole od 2014 roku, ćwicząc z moimi tajskimi i zagranicznymi studentami. Również często mi asystował. Jest świetnym trenerem boksu tajskiego. Zanim do nas dołączył, sprawdziłem jego profil w zakresie umiejętności Muay Thai. Trenował w Kanadzie przez 3 lata, po czym przyjechał do Tajlandii. Jego podejście i charakter nadają się idealnie do trenowania boksu tajskiego na zaawansowanym poziomie technicznym, gdyż jest spokojny, ma znakomite umiejętności i uwielbia przekazywać wiedzę innym. Pamiętam jak kiedyś zaskoczył mnie, kiedy pojechaliśmy na galę na Stadionie Ratchadamnern, gdzie stał w narożniku mojego zawodnika w walce światowej klasy (Thanonchai Tor Sangtiennoi vs Sangmanee Sor Tienpo). Tego dnia Thanonchai przyjął silny cios z łokcia na głowę, po czym naprawdę mocno krwawił. Arturowi udało się zatamować krwawienie i walka trwała do końca, całe pięć rund, a mój zawodnik ją wygrał. Po tej walce założonych zostało 38 szwów na jego twarzy. Ta sytuacja pokazała mi, że Artur jest trenerem światowej klasy. Jestem bardzo dumny, że miałem okazję z nim pracować.”

Z poważaniem,

-Sangtiennoi Sor. Rungroj „The Deadly Kisser”
mistrz stadionów Lumpinee i Rajadamnern, World WMC Champion

„Trenowałem z Profesorem Arturem Nowackim i jego uczniami / zawodnikami dla kilku moich profesjonalnych walk Muay Thai w Ameryce Północnej. Pasja i gotowość pełnego zaangażowania się wyróżnia Artura spośród innych trenerów. Nie tylko chętnie dzieli się swoim kunsztem ze swoimi uczniami, ale także zawsze sam się uczy i stara się być lepszym trenerem. Spędził 6 miesięcy w szkole Tor Sangtiennoi trzymając tarcze dla zawodników poziomu Lumpinee i ucząc się od legendy sportu Sangtiennoi Sor Rungroj. W krótkim czasie (2 lata) wykształcił kilku zawodników, którzy mogą rywalizować na wysokim poziomie w Tajlandii i Ameryce Północnej. Artura nazywam Profesorem ze względu na jego naukowe podejście. Potrafi wytłumaczyć każdą technikę od podszewki. Jestem bardzo wdzięczny za czas, który spędziłem z Arturem i jestem podekscytowany widząc kolejnych wspaniałych zawodników spod jego ręki.”

-Sean Kearney (zwycięzca pierwszego w Ameryce Północnej MAX Muay Thai i walk tajskich, zawodnik wysokiej rangi na prestiżowych tajlandzkich stadionach)

„Trenowałem z Arturem Nowackim przez dwa lata w jego szkole Nak Muay Muay Thai. Był moim głównym sparingpartnerem dla moich dwóch walk o tytuł zawodowego mistrza świata i mojego debiutu w K-1. Jest bardzo utalentowanym zawodnikiem Muay Thai, ale równie imponująca jest jego umiejętność instruktażu. Poziom umiejętności swoich uczniów podniósł ekstremalnie wysoko w stosunkowo krótkim czasie”.

-Gabriel Varga (sześciokrotny mistrz świata zawodowców i mistrz K-1, Glory & Bellator Kickboxing)

 

„Spotkałem Artura w szkole Charn Chai Muay Thai w Pai w północnej Tajlandii. Pojechałem tam chcąc mieć ładne ciało, takie jak to, które „noszą” zawodowi tajscy bokserzy.
Myślałem, że osiągnę to trenując w ten sam sposób, co oni.
Wtedy nie wiedziałem, że dążę do samoakceptacji.
Tak więc podczas jednego z moich pierwszych poranków w szkole ten facet, który nie był Tajem, ale obcokrajowcem, staje przede mną i jasno i zwięźle wyjaśnia, co mam robić. Dostaję ćwiczenie, które objaśnia, ale mam też przytłaczające uczucie… potem, głowa w dół, po prostu robię ćwiczenie.
Przez kolejny miesiąc w szkole tworzymy więź z Arturem, on jest moim trenerem i czuję to jako znaczące połączenie, inspiruje mnie i daje mi wiele ważnych spostrzeżeń na mój temat.
Zauważyłem, że nie tylko ja mam takie odczucia w stosunku do Artura, wielu stażystów uważnie go słucha, jakby karmili się jego słowami, bezgranicznie mu ufają i wracają do Tajlandii tylko po to, żeby się z nim zobaczyć i/lub trenować.
Trenują z nim, a następnie otwierają udany biznes, trenują z nim i podnoszą w bardzo krótkim czasie poziom umiejętności walki, początkujący trenują z nim a potem walczą z najlepszymi Tajami, to kwestia miesięcy.
… Ten facet coś ma.
Opuszczam Tajlandię, a moje życie zaczyna obierać inny kierunek.
Mimo lekkiego oporu czuję, że nadszedł czas na zmiany, takie chwile się zdarzają, ale tym razem nie boję się postawić na szali wszystkiego, co mam i zostawić wszystko, co mam, aby podjąć ryzyko zainwestowania w zupełnie nowy projekt.
Wejść głębiej w siebie i poszukać tego, kim naprawdę jestem, a więc co naprawdę chcę robić.
… Co się dzieje?
Oto, co się zdarzyło,
Artur ma moc, by pokazać Ci, że naprawdę możesz zrobić to, o czym nie myślałeś nawet przez sekundę, że możesz choćby spróbować. I pokazać, że możesz podążać za marzeniami i móc to zrealizować.
Z nim nie chodzi tylko o Muay Thai. Chodzi o bycie brutalnie szczerym i zaakceptowanie siebie takim, jak jesteś teraz.
To dostrzec pewność, że możesz zaufać sobie (dosł. własnym nogom) w drodze ku temu, co wydawało się niemożliwe, i zacząć iść tak, jak zawsze chciałeś.
Spotkanie z Arturem zmieniło moje życie.

-Matteo Pasquali (rehabilitant i terapeuta) – Włochy

„Zawsze byłem grubasem, kiedy byłem młody. Ze względu na swoją wagę zawsze byłem bardzo nieśmiały i zamknięty w sobie. Poznawanie ludzi było dla mnie niezwykle trudne, więc większość czasu spędzałem na graniu w gry komputerowe. Nie mogłem dłużej żyć w ten sposób, ponieważ raniło to i moich rodziców, i mnie, więc postanowiłem spróbować ćwiczyć. Wtedy po raz pierwszy zetknąłem się z Muay Thai w Korei, w wieku 16 lat. W szkole Muay Thai po raz pierwszy spotkałem Artura Nowackiego. On wtedy od niedawna uczył się Muay Thai. Ponieważ tak naprawdę nie miał odpowiedniego partnera do ćwiczeń, naturalnie spędzaliśmy ze sobą dużo czasu, co ostatecznie zajęło mi najważniejszą część moich młodzieńczych lat. Ponieważ wciąż zmagałem się z poznawaniem nowych ludzi, nauczył mnie, jak traktować innych, jak mówić po angielsku i jak prawidłowo ćwiczyć. Ponadto zbliżyliśmy się do siebie, gdy opowiadał mi o obcych kulturach i jego własnych historiach z podróży. Spędzając więcej czasu z Arturem, nabrałem pewności siebie, co pozwoliło mi znacznie łatwiej nawiązać nowe znajomości i stworzyć wspaniałe wspomnienia. Nie potrafię opisać, jak bardzo cenię czas, który z nim spędziłem i jak duży wpływ wywarł na mnie, abym został trenerem. Jest najlepszym coachem, a także najdoskonalszym partnerem treningowym w moim życiu, uczynił mnie osobą, którą jestem dzisiaj. Bardzo dziękuję mojemu wspaniałemu trenerowi Muay Thai Arturowi Nowackiemu za wszystko, co dla mnie zrobił. Dziękuję, Artur.

-Jaemin Lee (John Frankl Jiu-Jitsu Chungju Academy, mówca publiczny, konsultant, właściciel szkoły sportowej i firmy) – Korea Południowa

„Jestem zaszczycony, że Artur poprosił mnie o napisanie opinii dla niego, ponieważ wiele moich sukcesów można przypisać jego coachingowi i lekcjom życia. Większość naszego wspólnego czasu spędziliśmy w Tajlandii trenując i walcząc w Muay Thai. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że będę trenował Muay Thai, nie mówiąc już o uczestnictwie w zawodach, ale kiedy spotkałem Artura, on coś we mnie zobaczył i wziął mnie pod swoje skrzydła. Artur ma wrodzoną zdolność by przełamać jakikolwiek twój negatywny obraz samego siebie, sprawić byś uwierzył w siebie i umożliwić ci stać się silniejszym, bardziej odpornym człowiekiem. Artur używa Muay Thai jako narzędzia do przekazywania lekcji siły fizycznej, psychicznej i duchowej, co staram się włączyć do swojego nauczania. Bez Artura wiary we mnie oraz nieustannej zachęty i wsparcia nie byłbym w takiej sytuacji, w jakiej jestem, ucząc ponad 120 osób i starając się inspirować ich tak, jak on mnie inspirował.”

-Ryan Clement (główny trener Muay Thai w The Martial Arts Academy (Akademii Sztuk Walki), Dyrektor The Martial Arts Academy Papamoa) – Nowa Zelandia

„Oto moje świadectwo, z przyjemnością:
Trenowałem z Arthurem w Paï w Tajlandii przez miesiąc, pod koniec 2013 roku.
Arthur jest bardzo utalentowanym trenerem, który bardzo dobrze wyjaśnia wszystkie rodzaje technik, od podstaw po bardzo specyficzne techniki. Wyjaśnia również powody, dla których ćwiczy się każdą technikę, co pozwala szybko się doskonalić.
Jeśli trenujesz z nim, najlepiej jest robić notatki z tego, czego się uczysz i ćwiczyć samemu przed rozpoczęciem kolejnego treningu i trenować z nim przez długi czas.
Bardzo lubiłem z nim trenować.

-Raphael Curtz – Francja

„W 2011 roku poznałem Artura Nowackiego; jest bardzo miłym człowiekiem i bardzo szanownym; wtedy powiedziałem sobie, że mógłby być jednym z przedstawicieli w mojej sprawie, aby na wiele sposobów szerzyć naszą sztukę i kulturę. Powiedział mi, że ma kilku uczniów, którzy chcieliby przyjść na mały event w mojej szkole. Ponieważ jest niesamowitym facetem, przywiózł 8 swoich uczniów ze śpiworami z wyspy w Kolumbii Brytyjskiej. Spali w mojej szkole i walczyli następnego dnia. Po walce znowu spali w mojej szkole, niektórzy na ringu bokserskim, niektórzy na podłodze; od tego dnia nawiązała się wspaniała przyjaźń. Jego uczniowie są niesamowici i wszyscy byli gotowi, chcieli walczyć; niektórzy z nich zostali mistrzami. Ponieważ pokazał mi jakim jest wspaniałym człowiekiem, w 2013 roku zaprosiłem go do wstąpienia do naszego bractwa USEACA, na co chętnie się zgodził, więc zaprzysięgliśmy go do naszej organizacji. Do dziś pozostaje naszym bratem i miejmy nadzieję, że pozostanie jeszcze przez wiele lat.”

-Srab Sroeuy (Prezydent USEACA – United South East Asia Cultural Association) – USA

„Artur jest bardzo fachowym i uzdolnionym trenerem Muay Thai – nie tylko pod względem technicznym, ale i metodologii nauczania. Jest bardzo precyzyjny, przenikliwy i nie zmusza do kopiowania jego stylu, ale pozwala zrozumieć mechanikę ciała.
Bardzo doceniam jego doświadczenie w nauce o sporcie, jak również jego kapitalne zrozumienie mentalności treningowej Tajów, która jest często lekceważona (lub nie do odnalezienia) w podejściu człowieka Zachodu.
W tym sensie jest czymś w rodzaju pomostu, który łączy najlepsze części obu mentalności.
Gorąco polecam każdemu trening z nim – obojętnie, czy jesteś profesjonalistą, czy cholernym początkującym!

-Linda (zawodnik Muay Thai i fizjoterapeuta) – Niemcy

„Dziękuję za wszystkie nauki; techniczne, taktyczne i dogłębne – życiowe. Twój wysoki poziom można poznać po głębi twoich wyjaśnień i tym, jak je ze sobą łączysz. Malujesz piękny obraz tego, co to znaczy być w pełni obecnym w momencie walki.
Zawsze będę wdzięczny, że podzieliłeś się swoją wiedzą.”

-Gabriel Rossi (partner sparingowy Muay Thai dla Georgesa St-Pierre’a, trener i profesjonalny zawodnik) – Montreal, Kanada

„Jestem związany od ponad 20 lat z Muay Thai, jako zawodnik, trener i właściciel szkoły. Podróżowałem po całym świecie, widziałem wiele szkół, trenerów i fighterów; Artur Nowacki to jeden z najlepszych trenerów, jakich miałem zaszczyt spotkać. Nie tylko rozumie sport, ale rozumie ludzi i jak pomóc im w pełni wykorzystać ich potencjał. Aby zobaczyć dowód na to, wystarczy spojrzeć na jego młodą stajnię wojowników i niesamowite rzeczy, które osiągnęli w tak krótkim czasie. Ważniejsze od tego wszystkiego jest jednak to, że cały zespół Nak Muay jest chlubą tego sportu.”

-Jason Fenton (właściciel Iron City Muay Thai gym w Vancouver, North American Muay Thai Champion, & World Muay Thai Champion) – Vancouver, Kanada

 

 

„Miałem godziny ćwiczeń i o wiele więcej godzin rozmów, ucząc się perspektywy i równowagi w życiu, a ostatecznie – panowania nad umysłem poprzez zrozumienie siebie i innych. Choć początkowo był moim trenerem Muay Thai, Artur wkrótce stał się mentorem na całe życie, który pomógł mi poradzić sobie z traumą, osobistym postrzeganiem i moimi ograniczającymi przekonaniami, które pierwotnie ukształtowały mnie kiedy dorastałem w małym miasteczku. Wkrótce znalazłem odwagę by podążać za moją pasją, zmienić sposób myślenia i stosować jego nauki we wszystkim, co robiłem. Udało mi się ukształtować moje życie osobiste i zawodowe tak, jak nigdy nie przypuszczałem że jest możliwe, a Artur jest tego dużą częścią. Jego sposób myślenia i wiedza przyniosły mi nową perspektywę, nauczył mnie więcej niż potrafię wyrazić słowami. Nie byłbym w sytuacji, w której jestem dzisiaj, gdyby nie jego mentoring. Pewność siebie i nastawienie by rzucać sobie wyzwania i wychodzić poza moją strefę komfortu, aby zmaksymalizować mój rozwój osobisty do nowych granic, wszystko to jest bezpośrednim wynikiem wielu godzin rozmów. Obecnie uważam Artura za mentora, przyjaciela i jedną z osób, które miały największy wpływ na moje życie.”

Shae Bird (dyrektor generalny Indigenous Tourism) – Alberta, Kanada

„Art Nowacki jest uczniem świata, oczywiście, ale jest też czymś w rodzaju zagadki. Jest zaangażowanym nauczycielem, który szuka nowych sposobów docierania do ludzi i inspirowania ich do realizowania ich marzeń. Posługuje się metaforą i technikami głębokiego oddychania. Jego lekcje to warsztaty z przewodnikiem.

Ma wyjątkowy wgląd w ludzki potencjał i pozytywność. I często się zastanawiam: “Skąd się wziął ten facet?” Może dlatego, że wydaje się być całkowicie stworzony przez samego siebie i wolny od wszelkich materialistycznych pułapek. Być może jego azjatyckie podróże oraz studiowanie sztuk walki i medytacja uczyniły go intuicyjnym i bystrym uczniem. Cokolwiek dotknie, wydaje się opanowywać. Wszystko, czego naucza jest dobrze ugruntowane.”

-Peter Oliva (powieściopisarz, laureat Writers Guild of Alberta | Best First Book Award) – Kanada

„Ostatnia sesja treningowa dziś rano z legendarnym „Polskim Profesorem”, zanim on i jego zespół wyruszą w poniedziałek do Tajlandii. Trudno wyrazić słowami to, czym on i ja dzieliliśmy się przez ostatnie kilka lat; było wiele wyzwań i ciężko zapracowanych zwycięstw zarówno na ringu, jak i poza nim. Najistotniejsze są otrzymane lekcje, ten wewnętrzny “głosik” Artura, który zawsze widział, jak bardzo jestem zdolna i mówi z niezachwianą pewnością o moich możliwościach. Ten człowiek nauczył mnie, że mogę znieść i przezwyciężyć wszystko, i przypominam sobie o tym prawie codziennie. Artur Nowacki, dziękuję za bycie trenerem, którego potrzebowałam właśnie wtedy, gdy najbardziej tego potrzebowałam. Jestem zawsze wdzięczna za wszystko, co wspólnie osiągnęliśmy, i za niekończącą się podróż, której zawsze będziesz częścią!!”

-Hilary Herman (brązowa medalistka IFMA, była modelka zawodowa) – Kanada